ببینید، حمله دلخراش حفتر به غیرنظامیان

به گزارش مجله سرگرمی، فارس نوشت: دولت وفاق ملی لیبی از شلیک دست کم 132 راکت یا خمپاره به سوی طرابلس از سوی نیروهای خلیفه حفتر و کشته و زخمی شدن شماری از غیرنظامیان اطلاع داد.

ببینید، حمله دلخراش حفتر به غیرنظامیان

طرابلس پایتخت لیبی، از ساعات اولیه صبح روز آدینه شاهد شلیک بی سابقه خمپاره از سوی نیروهای تشکیلات موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر بود و عملیات برکان الغضب وابسته به دولت وفاق ملی لیبی تایید کرد که بیش از 132 راکت یا خمپاره به سوی پایتخت این کشور شلیک شده است.

به نوشته العربی الجدید، وزارت بهداشت در دولت وفاق ملی یمن اظهار داشت که در این حملات که چندین محله مسکونی هدف نهاده شد، تا شب، چهار نفر کشته و 17 تن زخمی شدند اما هنوز صدای شلیک خمپاره ها در مناطق مختلف پایتخت لیبی به گوش می رسد.

عملیات برکان الغضب، تصاویری از خرابی های حاصل از این حمله را در صفحه رسمی خود در فیس بوک منتشر و تاکید نمود که در این حملات محله های مسکونی و منازل شهروندان لیبی هدف نهاده شد.

بنا بر این گزارش، تنها در محله الکریمه، چهار نفر از اعضای یک خانواده زخمی شدند و مجموع قربانیان در این محله، یک کشته و هفت زخمی است. در محله سوق نیز دو شهروند کشته و پنج نفر زخمی شدند.

نیروهای تشکیلات موسوم به ارتش ملی لیبی که طی روزهای گذشته شکست سنگینی را در ساحل غربی با واگذاری شهرهای آن منطقه به دولت وفاق ملی لیبی متحمل شده بودند، یک روز قبل از این حملات تهدید نموده بودند که ظرف فقط چند روز آینده نبرد طرابلس را به نفع خود یکسره می نمایند.

دولت وفاق ملی لیبی مستقر در طرابلس، پایتخت این کشور در غرب، پس از درگیری های شدید روز دوشنبه گذشته توانست شبه نظامیان شرق لیبی موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر را از شهرهای ساحل غربی لیبی بیرون کند.

علی السعیدی عضو مجلس تحت سیطره خلیفه حفتر، نیز پیشتر گفته بود که عقب نشینی نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی از شهرهای رقدالین، الجمیل والعسة واقع در غرب این کشور به منظور حفظ این شهرها و جلوگیری از تخریب آنها اجرا شده است و نیروهای حفتر به این تجاوزها پاسخ خواهند داد.

از زمان سرنگونی حکومت معمر قذافی رهبر سابق لیبی در سال 2011، این کشور تحت کنترل دو دولت موازی در شرق و غرب در آمده است؛ دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج در طرابلس (غرب کشور) که در سطح دنیا به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که خلیفه حفتر فرمانده شبه نظامیان ارتش ملی لیبی را حمایت می نماید.

حفتر با حمایت مصر، امارات و عربستان (و همچنین روسیه و چند کشور غربی) از اواخر فروردین 1398 با هدف اشغال پایتخت، عملیات نظامی علیه طرابلس را شروع کرد اما با مقاومت شدید نیروهای دولت السراج و شبه نظامیان متحد با آن روبرو شده و تا به امروز پیروز نشده است به داخل شهر نفوذ کند. نیروهای دولت السراج نیز از حمایت ترکیه، قطر و ایتالیا برخوردارند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 23 خرداد 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 85158

به "ببینید، حمله دلخراش حفتر به غیرنظامیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ببینید، حمله دلخراش حفتر به غیرنظامیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید