با زلزله 6.5 ریشتری 500 هزار خانه در تهران تخریب می گردد خبرنگاران

به گزارش مجله سرگرمی، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان با بیان اینکه زلزله 6.5 ریشتری منجر به تخریب کامل 500 هزار واحد مسکونی می گردد گفت: موضوع ارتقای کیفیت سازه ها، افزایش دستمزد مهندسان و مبارزه با امضافروشی باید در دستور کار قرار گیرد.

با زلزله 6.5 ریشتری 500 هزار خانه در تهران تخریب می گردد خبرنگاران

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، احمد خرم اظهار کرد: در صورت وقوع زمین لرزه 6.5 ریشتری یا بالاتر در تهران 500 هزار واحد مسکونی تخریب 100 درصد می گردد و بیش از 1.5 میلیون تلفات جانی خواهیم داشت. بنابراین باید موضوع کیفیت سازه ها را جدی بگیریم و حتما از مجری ذی صلاح استفاده کنیم.

وی اضافه نمود: از طرف دیگر باید با مساله امضافروشی برخورد گردد. تعداد کسانی که در سازمان نظام مهندسی اقدام به امضافروشی و نظارتهای صوری می نمایند حدود پنج درصد است. ما معتقدیم باید به شدت جلوی این کار گرفته گردد. درصددیم از سال 1400 در یک برنامه دو ساله به طور جدی با موضوع امضافروشی برخورد کنیم. از وزیر راه و شهرسازی می خواهیم پروانه اشتغال به کار کسانی که تخلف می نمایند را باطل کند. در حال حاضر مجازات خیلی سبک تر از تخلف است و این عدم تناسب باعث می گردد تخلف روز به روز بیشتر گردد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان با بیان اینکه دستمزد خدمات مهندسی بسیار پایین است تاکید نمود: عمر مفید ساختمانها در ایران از حدود 50 سال قبل 25 سال بوده و تغییر نکرده است. علت این است که به خدمات مهندسی اهمیت نمی دهیم. تعرفه خدمات مهندسی 0.5 درصد هزینه ساخت است، آیا ارزش ندارد که ما برای ارتقای کیفیت، این رقم را به دو درصد برسانیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 137481

به "با زلزله 6.5 ریشتری 500 هزار خانه در تهران تخریب می گردد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با زلزله 6.5 ریشتری 500 هزار خانه در تهران تخریب می گردد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید