بایدن در تازه ترین نظر سنجی پیشتاز نامزدهای دموکرات است

به گزارش مجله سرگرمی، نیویورک- خبرنگاران- تازه ترین نظر سنجی دانشگاه کوینیپیاک گویای آن است که جو بایدن معاون اول دولت باراک اوباما که برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا نامزد شده است، با کسب 38 درصد آرا، توانسته است از دیگر رقبای خود پیشی گیرد.

بایدن در تازه ترین نظر سنجی پیشتاز نامزدهای دموکرات است

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، در این نظر سنجی که روز سه شنبه منتشر شد، الیزابت وارن سناتور ماساچوست با کسب 12 درصد در رتبه دوم قرار گرفته است.

بر همین اساس، برنی سندرز توانسته است 11 درصد آرا را به خود اختصاص دهد و پته بوتیجیج هم در رتبه چهارم با کسب 10 درصد آرای نظر سنجی ملی دانشگاه کوینیپیاک قرار گرفته است.

سناتور کاملا هریس از کالیفرنیا هم 8 درصد آرای دموکرات ها و بتو اورورک نماینده پیشین تگزاس هم پیروز شده است، نظر 5 درصد از شرکت نمایندگان این نظر سنجی را به خود اختصاص دهد.

بقیه نامزدهای دموکرات نتوانسته اند بیش از 2 درصد آرای این نظر سنجی را کسب نمایند.

این در حالی است که نظر سنجی یک ماه پیش این دانشگاه حکایت از آن داشت که بایدن 29 درصد، سندرز 19 درصد، اورورک 12 درصد و هریس 8 درصد آرا را از آن خود نموده اند.

تحقیق امروز از دموکرات ها و متمایلین به دموکرات نشان می دهد که 56 درصد می گویند بایدن بهترین شانس برای مبارزه با دونالد ترامپ است و 12 درصد هم این نظر را درباره سندرز مطرح می نمایند.

44 درصد معتقدند بایدن بهترین رئیس جمهوری خواهد بود و 11 درصد هم نظرشان درباره سندرز و وارن اینگونه است.

از نظر 23 درصد، بایدن بهترین ایده های سیاسی را دارد و وارن در این زمینه 19 درصد را از آن خود نموده است.

تقریبا 25 درصد دموکرات ها می خواهند که نامزد ریاست جمهوری تمرکز خود را بر مبارزه با ترامپ داشته باشد در حالی که 70 درصد می خواهند این تمرکز بر مسایل ملی باشد.

از سوی دیگر 84 درصد جمهوریخواهان و متمایلین به آنها، از ریاست جمهوری دونالد ترامپ حمایت می نمایند و تنها 3 درصد از بیل ولد و لاری هاگن اعلام پشتیبانی نموده اند.

با این حال، 52 درصد از کل رای دهندگان آمریکا اعلام نموده اند در صورتی که ترامپ نامزد جمهوریخواهان برای این انتخابات باشد، به او رای نخواهند داد. این در حالی است که 32 درصد می گویند به ترامپ رای می دهند و 13 درصد می گویند ترامپ یکی از گزینه های آنها خواهد بود.

اگرچه این نظر سنجی آخرین سنجش در این زمینه نیست اما در انتخابات های پیشین نشان داده شده است که نمی توان به نتایج این نظر سنجی ها اعتماد کرد و خروجی انتخابات همیشه آن نیست که پیشتر تعیین شده است.

اروپام*1429

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: ایرنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 21689

به "بایدن در تازه ترین نظر سنجی پیشتاز نامزدهای دموکرات است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن در تازه ترین نظر سنجی پیشتاز نامزدهای دموکرات است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید