بارش شهابی هفته آینده به اوج خود می رسد

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، بارش شهابی Lyrid انتها یافته اما هنوز هم فرصتی برای رصد ستاره های دنباله دار در آسمان شب وجود دارد. بارش شهاب سنگ های Eta Aquarid از 19 آوریل آغاز شده اند و تا 28 می ادامه می یابند.

بارش شهابی هفته آینده به اوج خود می رسد

اوج این بارش شهاب سنگی نیز 6 می در هفته آینده اعلام شده است. بیل کوک یکی از کارشناسان ناسا می گوید: این بارش شهابی به طور کامل قابل رصد است. هیچ مهتابی در آسمان وجود ندارد تا نور کمرنگ این شهاب سنگ ها را تحت تأثیر قرار دهد.

ساکنان نیمکره جنوبی زمین در بهترین موقعیت برای رصد این رویداد نجومی قرار دارند اما ساکنان آمریکا و نیم کره شمالی نیز می توانند این بارش را رصد کنند.

کوک در این باره می گوید: فقط کافی است آسمان صاف و کاملاً تاریک باشد تا بتوانید بارش را تماشا کنید. به گفته این کارشناسان افراد می توانند در اوج این بارش شاهد گذر 40 شهاب سنگ در ساعت باشند.

این شهاب سنگ ها از سوی یک ستاره درخشان به نام Eta Aquarii در صورت فلکی آکواریوس می آیند. این شهاب سنگ ها فقط تکه هایی از گرد و غبار ستاره های دنباله دار هستند که هنگام گذر از اتمسفر زمین امواجی درخشان از نور ایجاد می کنند و می سوزند.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 21424

به "بارش شهابی هفته آینده به اوج خود می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش شهابی هفته آینده به اوج خود می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید