این اپلیکیشن بی نظیر در تشخیص بیماری کرونا 92٪ دقت دارد

به گزارش مجله سرگرمی، اینطور که به نظر می رسد، یک اپلیکیشن تحت عنوان ResApp قرار است عرضه گردد که در تشخیص بیماری کرونا دقتی 92٪ دارد؛ این یعنی دقت آن بیشتر از آزمایش هایی است که برای تشخیص ابتلا به این ویروس انجام می گیرند.

این اپلیکیشن بی نظیر در تشخیص بیماری کرونا 92٪ دقت دارد

اگرچه ویروس کرونا این روزها کمتر جان افراد را می گیرد اما این بدان معنا نیست که باید مراقبت های پزشکی را کنار گذاشت و مثل روزهای عادی رفتار کرد. این ویروس اکنون در بین ما حضور دارد و به بخشی جدانشدنی از زندگی ما تبدیل شده است بنابراین همچنان باید مراقب باشیم تا به آن مبتلا نشویم. حالا پرسشی که بوجود می آید این است که در صورت ابتلا به این بیماری، چگونه می توانیم خیلی سریع و بدون احتیاج به مراجعه به کلینیک های درمانی برای انجام آزمایش های مختلف، تعیین کنیم آیا کرونا داریم یا دلیل بیماری ما یک سرما خوردگی ساده است؟

تصور کنید برای تشخیص بیماری خود تنها کاری که باید انجام دهید این است که گوشی خود را باز نموده و اپلیکیشنی را اجرا کنید. این اپلیکیشن هم وقتی که سرفه می کنید، با آنالیز و تجزیه تحلیل دقیق نوع سرفه به شما می گوید که آیا کرونا دارید یا خیر. به گزارش Daily Mail انگلستان، این اپلیکیشن وجود دارد و نام آن هم ResApp است. طراحان این اپلیکیشن برای اینکه دقت تشخیص آن را بالا ببرند از الگوریتم های یادگیری ماشین در آن استفاده نموده اند که باعث می گردد در تشخیص کرونا دقتی 92٪ داشته باشد. این یعنی وقتی در خانه، نتیجه تست شما منفی یا مثبت باشد، 92٪ می توانید به نتیجه اطمینان داشته باشید که عالی به نظر می رسد.

این اپلیکیشن برای تشخیص بیماری 741 نفر از بیماران آمریکایی و هندی مورد استفاده نهاده شد و توانست 446 نفر از کسانی را که واقعا به کرونا مبتلا بودند را تشخیص دهد. این افراد قبل از اینکه با اپلیکیشن یادشده برای تشخیص بیماری خود استفاده نمایند، یک سری فرم نیز پر کردند و در آن علائم و جزئیات بیماری خود را نوشتند. اپلیکیشن هم توانست 92٪ از کسانی را که واقعا بیمار بودند را تشخیص دهد. حال آیا 8٪ به جای مانده را به اشتباه مبتلا به بیماری در نظر گرفت یا اینکه نتوانست ابتلای آن ها را متوجه گردد موضوعی است که دقیقا در رابطه با آن شرح داده نشد.

قابلیت های ResApp به همین موارد خلاصه نمی گردد. این اپلیکیشن قادر است سرفه هایی را که نشانه بیماری کرونا است از سرفه های ناشی از بیماری های تنفسی نظیر آسم، سینه پهلو و عفونت های سینه تشخیص دهد. 1007 نفر از افرادی که مشکل تنفسی ناشی از بیماری غیر از کرونا داشتند هم به وسیله این اپلیکیشن برای تشخیص بیماری خود استفاده کردند که 90٪ اوقات، ResApp به درستی متوجه مشکل آن ها شد.

این نتایج واقعا فوق العاده هستند آن هم در شرایطی که تست های مخصوص بیماری کرونا روی افرادی که علائم دارند حول و حوش 72٪ و روی افرادی هم که بی علائم هستند، تقریبا 558٪ دقت دارند. با این اندازه دقت و بعلاوه سهولت استفاده، کاربران زیادی آن را به روش های کنونی تشخیص بیماری ترجیح خواهند داد. توسعه دهندگان ResApp می گویند کاربرد این اپلیکیشن خصوصا در زمان هایی است که افراد احتیاج دارند تست های مکرر بدهند نظیر بازیکنان فوتبال (یا هر رشته ورزشی)، افراد مشغول در حوزه تفریح و مراقبت های پزشکی، سفر و … .

پرفسور کیترین بنت، عضوی از هیئت مشاوره علمی اپلیکیشن ResApp در رابطه با این موضوع گفت که با شیوع سریع کرونا، این اپلیکیشن می تواند به کاربران یاری کند با تشخیص زودهنگام بیماری، هم جلوی شیوع آن را بگیرد و هم اینکه دیگر احتیاجی به تست های مختلف نداشته باشند. خصوصا اینکه این تست ها که به تست PCR هم معروف هستند برای محیط زیست هم خطرناک محسوب می شوند. این در حالی است که خیلی زود هم می توانند اقدامات مراقبتی را برای درمان خود انجام دهند. او اضافه نمود سهولت و عدم وجود محدودیت برای تست دادن باعث می گردد ResApp یکی از محبوب ترین و موثق ترین اپلیکیشن ها در این زمینه باشد.

از آن جایی که انجام تست کرونا در بسیاری از کشورها نظیر انگلستان به صورت رایگان صورت نمی گیرد، وجود چنین اپلیکیشن هایی می تواند واقعا عالی و یاری نماینده باشد. البته این اپلیکیشن هنوز رسما عرضه نشده است اما به نظر می رسد تیم توسعه دهنده قرار است جلساتی با وزارت دنیای بهداشت و شرکت های فعال در زمینه فناوری برگزار نموده و طی این جلسات از آن ها بخواهد هرچه زودتر اپلیکیشن یادشده را برای گوشی ها عرضه نمایند.

ResApp یکی از محدود اپلیکیشن هایی است که توانسته نظر مثبت فایزر، یکی از بزرگ ترین شرکت های فراورینماینده دارو در دنیا و بعلاوه یکی از نخستین شرکت هایی که واکسن کرونا را با تأثیر بسیار بالا فراوری کرد، جذب کند. هفته گذشته فایزر گفت حاضر است ResApp را با قیمت 0.115 دلار به ازای هر سهم یا به عبارتی 74.3 میلیون دلار (نقدا) خریداری کند. تونی کیتینگ، مدیرعامل ResApp، در رابطه با اشتیاق فایزر به خرید این اپلیکیشن گفت:

از آن جایی که سازمان دنیای بهداشت همچنان خطر کرونا را جدی می داند، بنابراین می توانیم بگوییم همچنان وجود چنین اپلیکیشنی در زندگی مان لازم است اما نمی توانیم انکار کنیم که ResApp به عنوان اپلیکیشنی با این کاربرد خیلی زودتر از این ها باید توسعه پیدا می کرد. گفتنی است ResApp هنوز رسما در دسترس قرار نگرفته است و باید کمی منتظر بمانیم ببینیم چه پیش می آید.

نظر شما در رابطه با ResApp چیست؟ آیا می توانید خود را قانع کنید که به نتیجه منفی یا مثبت تست کرونای خود آن هم به وسیله سرفه کردن به سمت گوشی اعتماد کنید؟

منبع: PhoneArena

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 18 خرداد 1401 بروزرسانی: 18 خرداد 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 164326

به "این اپلیکیشن بی نظیر در تشخیص بیماری کرونا 92٪ دقت دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این اپلیکیشن بی نظیر در تشخیص بیماری کرونا 92٪ دقت دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید