ایلان ماسک در حال آنالیز اعطای عفو عمومی به حساب های تعلیقی در توییتر است

به گزارش مجله سرگرمی، یورونیوز: مالک و مدیر عامل تازه توییتر روز چهارشنبه نظرسنجی تازهی را برای بازگرداندن حساب های تعلیق شده در این شبکه اجتماعی پر مخاطب به راه انداخت و از کاربران خواست در مورد اعطای عفو عمومی به این حساب ها دیدگاه خود را اعلام نمایند.

ایلان ماسک در حال آنالیز اعطای عفو عمومی به حساب های تعلیقی در توییتر است

ایلان ماسک پیش از این نیز در نظرسنجی مشابهی خواهان اعلام نظر کاربران در خصوص برطرف تعلیق حساب توییتری دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق ایالات شده بود که در نهایت به بازگشت این حساب منجر شد.

اقای ماسک در نظرسنجی تازه توییتری خود که همچنان فعال است و تا به امروز بیش از 136 هزار لایک خورده از کابران می پرسد: آیا توییتر باید برای حساب های تعلیق شده تا زمانی که قانون را نقض ننموده باشند و عامل هرزنامه های فاجعه بار نباشند عفو عمومی در نظر بگیرد؟

دو ساعت پس از انتشار این توییت بیش از یک میلیون کاربر به این نظرسنجی رای دادند که عمده دیدگاه ه به سمت گزینه بله متمایل بود.

در زمان تهیه این گزارش که بر اساس آنچه در صفحه ایلان ماسک آمده تنها چهار ساعت تا زمان رای دادن باقی است بیش از 72 درصد شرکت کنندگان در این نظر سنجی اعلام نموده اند که با عفو عمومی حساب های تعلیق شده موافقند.

مالک و مدیر عامل نو توییتر روز شنبه گذشته با استفاده از همین روش حساب کاربری دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق ایالات متحده را که پس از حمله هوادارانش به ساختمان کنگره در ژانویه سال گذشته میلادی مسدود شده بود، دوباره بازگرداند.

ایلان ماسک پس از آنکه 15 میلیون حساب کاربری به نظرسنجی او درباره بازگشت مولتی میلیاردر جمهوری خواه پاسخ دادند، در توییتر خود نوشت: مردم اعلام نظر کردند. ترامپ بازگردانده خواهد شد.

اگر چه حدود 51.8 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی ایلان ماسک گزینه بله را انتخاب نموده بودند اما رئیس جمهوری سابق آمریکا پس از بازگشت حسابش بیان کرد نیازی به بازگشت دوباره به این پلتفرم نمی بیند و ترجیح می دهد که در شبکه اجتماعی خود حقیقت Truth با هوادارانش مرتبط باشد.

رئیس تسلا و اسپیس اکس بارها اعلام نموده که توییتر را بدین جهت خریداری نموده که این پلتفرم را عرصه عمومی دیجیتال می داند که برای دموکراسی در دنیا لازم و لازم است.

او معتقد است که تعدیل محتوا بسیار محدود کننده است و آزادی بیان را تضعیف می نماید. با این حال بسیاری معتقدند که چنین دیدگاهی بیم از افزایش سوء استفاده ناشی از انتشاراطلاعات نادرست و محتوای سخنان نفرت انگیز را در این شبکه اجتماعی افزایش می دهد.

سیاستگذاری های تازه توییتر پس از مالکیت ایلان ماسک سبب شده تا بسیاری از برندها هزینه های تبلیغاتی خود را که توییتر در زمینه درآمدزایی تا حدود90 درصد به آن وابسته است، به حالت تعلیق درآورند.

این کارآفرین دارای دیدگاه لیبرال پس از روبرو شدن با واکنش برندها و شرکت های تبلیغاتی سعی کرد به نحوی آنها را راضی نگاه دارد.

ایلان ماسک به آنها قول داده بود قبل از تشکیل شورای تعدیل محتوا با دیدگاه های بسیار متنوع هیچ تصمیمی در خصوص بازگرداندن حساب های تعلیق شده اتخاذ نکند.

منبع: انتخاب
انتشار: 3 دی 1401 بروزرسانی: 3 دی 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 164448

به "ایلان ماسک در حال آنالیز اعطای عفو عمومی به حساب های تعلیقی در توییتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلان ماسک در حال آنالیز اعطای عفو عمومی به حساب های تعلیقی در توییتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید