انصارالله: تاکنون بیش از 4000 نظامی سودانی در جنگ یمن کشته شدند

به گزارش مجله سرگرمی، جنبش انصارالله یمن امروز (شنبه) گفت، تعداد کشته های ارتش سودان از زمانی که در قالب ائتلاف متجاوز عربی وارد جنگ یمن شده است، به بیش از 4000 تن رسیده است.

انصارالله: تاکنون بیش از 4000 نظامی سودانی در جنگ یمن کشته شدند

به گزارش خبرگزاری روسیا الیوم، یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن وابسته به انصارالله در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: مجموع تلفات مزدوران ارتش سودان از زمان آغاز تجاوز به یمن به بیش از 8000 کشته و زخمی رسیده است که از میان آن ها 4253 تن کشته شده اند.

وی ادامه داد: از مجموع کشته شدگان نیروهای سودانی، حدود 850 تن در سال های 2015 و 2016 و 3400 تن در سال های 2017 تا 2019 در جنگ یمن جان خود را از دست داده اند.

یحیی سریع گفت: ماموریت مزدوران ارتش سودان در ابتدا تنها به برقراری امنیت محدود بود اما سپس مجبور شدند در خطوط مقدم نیز حضور یابند. وی در ادامه گفت: مردم سودان نیز مانند دیگر مردم منطقه در معرض گمراهی رسانه ای قرار دارند تا حقایق از دید آن ها پنهان باقی بمانند.

وی با بیان اینکه حدود 15 هزار نیروی سودانی در خاک یمن مستقر هستند، ادامه داد، تیپ های ارتش سودان در جبهه های مرزی زیر نظر عربستان و نیز در جبهه های جنوب و ساحل غربی یمن زیر نظر امارات مستقر هستند.

سریع در این سخنرانی با بیان اینکه ادامه مشارکت سودان در حمله به یمن تنها در راستای منافع دستورکارهای ائتلاف عربی است، مردم سودان را خطاب قرار داد و گفت: شما از میزان تلفات سربازان خود در چارچوب اجرای برنامه های ائتلاف عربی اطلاع ندارید؛ تعدادی از نیروهای ارتش سودان کشته، زخمی و اسیر شده اند.

وی تاکید کرد، نیروهای انصارالله یمن تعدادی از نیروهای سودانی را بازداشت کرده اند و با آن ها رفتاری انسانی، بر پایه دین و اخلاق دارند. سخنگوی نیروهای مسلح یمن وابسته به انصارالله گفت: در سایه ادامه مشارکت خارطوم در عملیات ائتلاف عربی در یمن، تغییرات در سودان به شکل کامل صورت نگرفته است و نیروهای مسلح یمن از مردم سودان می خواهند با بازگرداندن سربازان باقیمانده خود، جان آن ها را حفظ کنند.

یحیی سریع در سرانجام با بیان اینکه ادامه مشارکت نظامیان سودان در حمله به یمن، موجب می شود نیروهای انصارالله برای بیرون کردن آن ها از خاک این کشور دست به اقدامات جدی تری بزنند، شرح داد: نیروهای سودانی مستقر در خاک یمن و تشکلات دیگری که ائتلاف متجاوز عربی را پشتیبانی می کنند، اهداف مآغاز هستند.، ایسنا

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 56815

به "انصارالله: تاکنون بیش از 4000 نظامی سودانی در جنگ یمن کشته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصارالله: تاکنون بیش از 4000 نظامی سودانی در جنگ یمن کشته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید