انتقاد مقام روس از زورگویی آمریکا درباره ایران

به گزارش مجله سرگرمی، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در پیامی در توئیتر به زورگویی آمریکا در عرصه بین المللی درباره تعامل با ایران انتقاد نموده و آن را محدود کردن حق حاکمیت کشورها توصیف کرد.

انتقاد مقام روس از زورگویی آمریکا درباره ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین بامداد سه شنبه در پیغامی در توئیتر به زورگویی آمریکا در عرصه بین الملل درباره تعامل با ایران انتقاد کرد.

وی در این پیغام توئیتری نوشت: چالش بزرگ امروزی تحریم های برون مرزی است. آمریکا در خصوص ایران می گوید شاید روابط تجاری شما با ایران بر اساس قوانین بین المللی باشد اما ما آن را دوست نداریم و شما باید آن را متوقف کنید. اگر شما اطاعت نکنید مجازات می شوید.

اولیانوف در ادامه توئیت خود نوشت: آیا این کوشش برای محدود کردن حق حاکمیت دیگران نیست؟ آیا شما این را دوست دارید؟

دولت ترامپ سه شنبه 8 می سال گذشته (18 اردیبهشت ماه 1397) به طور یکجانبه آمریکا را از برجام خارج کرد و وزارت خزانه داری این کشور اظهار داشت تحریم ها علیه ایران را پس از دوره های زمانی 90 و 180 روزه امضا احیا خواهد نمود و دیگر کشورها را برای توقف مراوده مالی با ایران تحت فشار قرار داد.

دولت ترامپ که وعده داده بود به سرعت صادرات نفت ایران را به صفر خواهد رساند در ماه های بعد از این تهدید عقب نشینی کرد و آبان ماه سال گذشته 8 کشور از جمله چین را از تحریم ها معاف کرد.

انتها کاخ سفید پس از خاتمه معافیت 8 کشور از تحریم، این معافیت ها را تمدید نکرد و تهدید کرد کشورهایی که به واردات نفت از ایران ادامه دهند تحت تحریم های آمریکا قرار می گیرند.

جمهوری اسلامی ایران اردیبهشت ماه سال جاری در سالگرد خروج آمریکا از توافق هسته ای اظهار داشت به دلیل محقق نشدن منافع مالی متصور در برجام، اجرای بخشی از تعهدات خود از جمله سقف ذخایر اورانیوم با غنای پایین و آب سنگین را متوقف می نماید. ایران همان زمان 60 روز به طرف های برجام فرصت داد تا راه حلی برای مشکلاتی که آمریکا در جهت اجرای این توافق ایجاد نموده بیابند، در غیر اینصورت تهران اجرای دیگر مفاد توافق هسته ای را نیز متوقف می نماید.

.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 26261

به "انتقاد مقام روس از زورگویی آمریکا درباره ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد مقام روس از زورگویی آمریکا درباره ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید