انتقاد تند ترامپ از توهین نژادپرستانه فیلمساز سیاهپوست

به گزارش مجله سرگرمی، دونالد ترامپ فیلمساز رنگین پوست برنده اسکار را به توهین نژاپردستانه به رئیس جمهوری متهم و ادعا کرد بیش از هر رئیس جمهوری دیگر در تاریخ ایالات متحده برای آمریکایی های آفریقایی تبار کار نموده است.

انتقاد تند ترامپ از توهین نژادپرستانه فیلمساز سیاهپوست

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، اسپایک لی که بامداد دوشنبه نخستین اسکار خود را در بخش بهترین فیلمنامه اقتباسی با بلککلنزمن برد، در سخنرانی خود حسابی به ترامپ تاخت و از مردم آمریکا خواست در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 بین عشق و نفرت یکی را انتخاب نمایند و سوی حقیقت بایستند.

لی 61 ساله با اشاره به اینکه جد مادری اش در آمریکا برده بوده است، به ماجرای راهپیمایی اعتراضی سفیدپوستان در شارلوتسویل ویرجینیا در اوت 2017 اشاره نمود؛ جایی که یک شهروند افراطی با خودرو به صف مخالفان سیاهپوست زد و یک نفر از آنها را کشت. همان زمان ترامپ با اشاره به ماجرای شارلوتسویل تاکید نموده بود در دو سو آدم های بسیار خوب پیدا می شوند.

رئیس جمهوری آمریکا چند ساعت پس از خاتمه مراسم اسکار و عصر روز دوشنبه سراغ توییتر رفت تا پاسخ لی را بدهد. او نوشت: چقدر خوب می شد اگر اسپایک لی می توانست از روی نوشته هایش بخواند یا بهتر می شد اگر وقتی داشت به رئیس جمهوری شما توهین نژادپرستانه می کرد، اصلا از یادداشت هایش استفاده نمی کرد. ترامپ در عین حال ادعا کرد تقریبا بیش از هر رئیس جمهوری دیگر در تاریخ آمریکا به آمریکایی های آفریقایی تبار یاری نموده است.

لی که یکی از اسکارهای مهم نود و یکمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار را برده بود، درست در لحظه اهدای جایزه بهترین فیلم به کتابچه سبز از دالبی تیه تر خارج شد. این خروج در واقع نشانه اعتراض فیلمساز سیاهپوست به برگزیده شدن فیلمی بود که سیاهان در آن منفی تصویر شده اند.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 13737

به "انتقاد تند ترامپ از توهین نژادپرستانه فیلمساز سیاهپوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد تند ترامپ از توهین نژادپرستانه فیلمساز سیاهپوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید