افشاگری رویترز درباره سیاست ترامپ مقابل چین

به گزارش مجله سرگرمی، ایسنا نوشت: ده ها کارشناس حوزه آسیا از جمله دیپلمات ها و افسران نظامی آمریکا در نامه ای سرگشاده از دونالد ترامپ خواستند تا در سیاست هایی که با چین همانند دشمن برخورد می گردد تجدیدنظر کند و هشدار دادند که این رویکرد به منافع آمریکا و اقتصاد جهانی لطمه می زند.

افشاگری رویترز درباره سیاست ترامپ مقابل چین

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

بر اساس پیش نویس این نامه سرگشاده که به دست خبرگزاری رویترز رسیده است، حدود 80 کارشناس به دونالد ترامپ و کنگره آمریکا هشدار دادند: گرچه با رفتار اخیر پکن عمیقا دچار دردسر شده ایم، اما معتقدیم که بسیاری از اقدامات آمریکا هم منجر به افت روابط شده است.

محتویات این نامه در شرایطی فاش شد که تنش ها میان دو اقتصاد بزرگ دنیا بر سر یک سری مسائل بالا گرفته است. از جمله آنها می توان به جنگ تجاری اشاره نمود که دو طرف در جریان آن تعرفه های چندین میلیارد دلاری روی کالاهای وارداتی از یکدیگر اعمال کردند، آمریکا چین را به جاسوسی گسترده متهم می نماید و همچنین برنامه مدرن سازی ارتش چین که رجحان آمریکا در غرب پاسیفیک را به چالش می کشد.

رهبران ایالات متحده و چین شنبه در حاشیه نشست گروه بیست در ژاپن دیدار نموده و برای از سرگیری مذاکرات برای سرانجام این مناقشه تجاری توافق کردند.

کارشناسان هشدار دادند: کوشش های آمریکا برای برخورد با چین همانند دشمن و جدا کردن آن از اقتصاد دنیای به نقش و وجهه بین المللی آمریکا لطمه می زند و منافع مالی تمام کشورها را تضعیف می نماید. ترس آمریکا از اینکه پکن به عنوان رهبر دنیای جایگزین آمریکا گردد، اغراق است.

معین نیست نسخه نهایی این نامه سرگشاده چه زمانی منتشر گردد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 28855

به "افشاگری رویترز درباره سیاست ترامپ مقابل چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری رویترز درباره سیاست ترامپ مقابل چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید