اعلام آماده باش نظامی در افغانستان برای برگزاری انتخابات

به گزارش مجله سرگرمی، همزمان با نزدیک شدن به روز انتخابات ریاست جمهوری افغانستان و افزایش تهدیدات طالبان،نظامیان افغان برای تامین امنیت این انتخابات از صبح امروز (چهارشنبه) به حالت آماده باش در آمدند.

اعلام آماده باش نظامی در افغانستان برای برگزاری انتخابات

نصرت رحیمی سخنگوی وزارت کشور افغانستان اعلام کرد: نظامیان افغان برای تامین امنیت انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در روز شنبه هفته آینده در مراکز رای گیری مستقر شدند.

وی شرح داد: حالت آماده باش احضار درجه یک نظامیان افغان برای تامین امنیت انتخابات ریاست جمهوری از صبح چهارشنبه آغاز شد.

فرمانده کل عملیات ویژه ارتش افغانستان نیز از تأمین امنیت در روز انتخابات اطمینان حاصل کرد و گفت که آماده هر گونه نبرد در برابر شورشیان هستند، اما اگر طالبان خواهان صلح باشند، حکومت نیز آماده صلح خواهد بود.

اسدالله خالد، در مراسم ترخیص بیش از یک هزار نیروهای ویژه ارتش کابل گفت که نیروهای دولتی آماده هر گونه نبرد در برابر گروه های شورشی و هراس افکن هستند، اما اگر طالبان به صلح واقعی رو بیاورند حکومت نیز آماده صلح خواهد بود.

در همین حال، فرمانده عملیات ویژه ارتش از تأمین امنیت روز انتخابات به مردم اطمینان داد.

به گفته یکی از افسران نیروی ویژه افغانستان، از ملت، حاکمیت ملی، تمامیت ارضی واستقلال کشور دفاع خواهیم کرد.

خالد در ادامه گفت: نقش نیروهای ویژه درجنگ با ترویج دهدنگان رعب و وحشت برجسته است. از نام مقدس جهاد و دین استفاده می کنند ولی جهاد حراست، نگهبانی از خاک است و این مملکت با خون پدران و اجداد ما رنگین شده و امروز مسئولیت ماست که از آن دفاع کنیم.

فرمانده کل عملیات ویژه ارتش افغانستان به شهروندان این کشور اطمینان داد که با تمام توان در برابر شورشیان ایستادگی خواهند کرد و نمی گذارند که این شورشیان روند انتخابات را مختل سازند.

محمد فرید احمدی، از دیگر فرماندهان ارتش افغانستان نیز اعلام کرد: بی طرفی کامل را حفظ کرده و ازقانون اساسی افغانستان پاسداری می کنیم؛ آمادگی کامل خود رت برای تامین امنیت انتخابات اعلام می کنیم.

این نیروها که به مدت چهارده هفته تحت آموزش های ویژه بوده اند، می گویند که برای دفاع از کشور در هرولایتی آماده اجرای وظایف خود هستند.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان قرار است روز ششم مهرماه برگزار شود، در این انتخابات 16 نامزد از جمله اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان به رقابت خواهند پرداخت. طالبان که دولت افغانستان را حکومتی دست نشانده آمریکا می داند، افرادی که خواهان شرکت در این انتخابات هستند را تهدید کرده است؛ از این رو بسیاری از شهروندان این کشور که در مناطق تحت کنترل طالبان زندگی می کنند، اعلام کرده اند که از ترس این گروه در انتخابات شرکت نخواهند کرد. ، ایرنا

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 47183

به "اعلام آماده باش نظامی در افغانستان برای برگزاری انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آماده باش نظامی در افغانستان برای برگزاری انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید