اعتراضات خشونت بار ضد محدودیت های کرونایی در اتریش، تمایل بیشتر شهروندان برای خرید واکسن روسی

به گزارش مجله سرگرمی، نتایج جدیدترین نظرسنجی از تمایل بیشتر شهروندان اتریشی به خرید واکسن روسی حکایت دارد و امروز (شنبه) در اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی که در وین برگزار گردید خشونت ها و درگیری هایی رخ داد.

اعتراضات خشونت بار ضد محدودیت های کرونایی در اتریش، تمایل بیشتر شهروندان برای خرید واکسن روسی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه دی پرسه، در اعتراضات علیه محدودیت های کرونایی که امروز (شنبه) در وین برگزار گردید درگیری هایی رخ داد.

صدها معترض بعد از ظهر امروز در یک تجمع اعتراضی که از طرف سازمان دهندگان به عنوان مادر همه اعتراضات لقب گرفته بود علیه محدودیت های کرونایی اعتراض کردند.

شرکت نمایندگان در این تجمع اعتراضی که پلیس قبلا آن را ممنوع اعلام نموده بود در نزدیکی ایستگاه اصلی قطار وین جمع شدند و بعد از درگیری با پلیس چندین معترض دستگیر شدند.

سازمان دهندگان این تجمع اعتراضی با توجه به آفتابی بودن و مطبوع بودن هوا از شهفرایندان خواسته بودند با بچه ها برای شرکت در این تجمع اعتراضی بیایند و از هوای تازه لذت ببرند. در این تجمع اعتراضی بعضی اعضای گروه های راست افراطی هم شرکت کردند.

پلیس بعد از اینکه بعضی معترضان می خواستند حصارهای ایجاد شده را بشنمایند و به سمت نیروهای پلیس بطری پرتاب می کردند از اسپری فلفل استفاده کردند.

بر اساس اطلاعات پلیس حدود 300 تا 400 نفر در این تجمع اعتراضی شرکت کردند.

بعضی معترضان بنرهایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود راه دیکتاتوری کوتاه است.

سباستین کورتس، صدر اعظم اتریش هم اعلام نموده که مذاکرات برای واکسن اسپوتنیک وی روسیه عملا به خاتمه رسیده است. وی گفت: امکان خرید برای ما در اتریش فراهم شده است. به گفته وی یک میلیون دوز واکسن اضافی یک موتورتوربوی دیگر برای فرایند واکسیناسیون در کشور خواهد بود.

یک مقام بهداشتی در اتریش هم بیان کرد که این واکسن باید از روسیه خریداری گردد.

کورتس می خواهد بعد از بحران کرونا این سوال را در اتحادیه اروپا مطرح کند که ما چه اقدامی می توانستیم انجام دهیم تا هم در تهیه و هم تایید واکسن سرعت بیشتری مانند آمریکا داشته باشیم.

یکی از مقامات حزب خلق اتریش هم اعلام نموده که هیچ محدودیتی در خرید واکسن نباید وجود داشته باشد و اتریش باید آنچه را که ممکن است خریداری کند. وی همچنین گفته است که در مبارزه با همه گیری کرونا هر واکسنی که قابل استفاده است باید خریداری گردد.

وی با اعلام اینکه واکسن روسی باید مورد آزمایش قرار گیرد در عین حال گفت: اتریش نیازی نیست برای تایید این واکسن منتظر آژانس دارویی اروپا و آنالیز های آن بماند و می تواند به صورت مستقل این اقدام را انجام دهد.

نتایج جدیدترین نظرسنجی هم نشان می دهد که 69 درصد شهفرایندان اتریشی خواستار خرید واکسن روسی هستند و مردها و افراد مسن تر تمایل بیشتری برای این کار دارند.

در این نظر سنجی که به صورت آنلاین صورت گرفته است حدود 74 درصد مردان شرکت نماینده و 64 درصد زنان در پاسخ به این پرسش که آیا اتریش باید واکسن اسپوتنیک وی را بخرد با بله پاسخ داده بودند . در بین افراد بالای 60 سال هم80 درصد تمایل زیادی به این اقدام داشتند.

اتریش هم فرایند واکسیناسیون خود را سرعت بخشیده و در روز پنج شنبه برای اولین بار بیش از 60 هزار نفر در یک روز در این کشور واکسینه شدند.

الکساندر فان در بلن، رئیس جمهور اتریش هم روز گذشته اولین دوز از واکسن کرونای خود را دریافت کرد.

وی بعد از ظهر آدینه و بعد از تزریق واکسن در پیامی توئیتری بیان کرد که احساس خوبی دارد. وی با اشاره به اینکه واکسن امنیت می آورد ابراز امیدواری کرد که واکسن کافی در آن حد که همه بتوانند واکسینه شوند به زودی فراهم گردد.

رئیس جمهور اتریش ابراز امیدواری کرد که به زودی دوباره بتوانیم با هم ملاقات کنیم و بدون نگرانی بنشینیم و با هم تبادل نظر کنیم.

در مجموع تا به حال در اتریش حدود دو میلیون نفر اولین دوز واکسن کرونا را دریافت نموده اند و بر اساس تصمیمات دولت قرار است شرایطی فراهم گردد که روزانه 100 هزار نفر و بیشتر بتوانند واکسن کرونا را تزریق نمایند. اتریش در حال حاضر بیشتر تمرکز بر روی واکسیناسیون افراد 65 تا 79 سال و بیماران پر خطر دارد. رئیس جمهور اتریش هم 77 سال سن دارد.

آمار مبتلایان جدید به کرونا به ویژه در بخش های شرقی این کشور بسیار بالا است و در پایتخت و بخش های شرقی محدودیت های سختگیرانه ای برای مهار این بیماری اعمال شده است.

بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی در اتریش در عرض 24 ساعت 3139 نفر به کرونا مبتلا شده و 38 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند. به این ترتیب تعداد مبتلایان به کرونا در این کشور از آغاز این بحران به 574755 نفر رسیده و 9662 نفر هم تا به حال در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 دی 1400 بروزرسانی: 12 دی 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 140166

به "اعتراضات خشونت بار ضد محدودیت های کرونایی در اتریش، تمایل بیشتر شهروندان برای خرید واکسن روسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراضات خشونت بار ضد محدودیت های کرونایی در اتریش، تمایل بیشتر شهروندان برای خرید واکسن روسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید