اطلاعیه دولت درباره امتناع صداوسیما از انتشار جوابیه پیرامون برنامه ای با موضوع دختر آبی

به گزارش مجله سرگرمی، نمایندگی قوه مجریه در شورای نظارت بر سازمان صداوسیما اعلام نمود که پس از امتناع صداوسیما از پخش جوابیه دولت درباره برنامه پرونده ویژه با موضوع دختر آبی، اولین جوابیه تصویری دولت به صداوسیما منتشر شده است.

اطلاعیه دولت درباره امتناع صداوسیما از انتشار جوابیه پیرامون برنامه ای با موضوع دختر آبی

به گزارش مجله سرگرمی، متن کامل اطلاعیه نمایندگی قوه مجریه در شورای نظارت بر سازمان صداوسیما به این توضیح است: شبکه سه سیما در تاریخ 21 و 22 شهریور 1398 در برنامه پرونده ویژه با موضوع دختر آبی به صورت کاملا جهت دار و هدفمند، اتهامات صریح و بی پایه و اساسی را متوجه دولت کرد. دولت نیز با استناد به بند 30 اساسنامه سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی جوابیه تصویری برنامه پرونده ویژه را جهت پخش در تاریخ 18 مهر 1398 به سازمان صداوسیما ارسال کرد. از آنجا که در عمل سازمان صداوسیما از پخش پاسخ استنکاف کرده است، ضمن پیگیری موضوع به وسیله شورای نظارت بر سازمان صداوسیما، اولین جوابیه تصویری دولت در فضای مجازی منتشر می شود.

براساس قانون در صورت عدم توافق میان معترض و سازمان صداوسیما، شاکی می تواند موضوع را برای رسیدگی به شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما به عنوان مرجع تشخیص وقوع توهین، افتراء ، تحریف یا خلاف واقع منعکس نماید و شورای نظارت نیز موظف است در اسرع وقت (حداکثر چهل و هشت ساعت) به مسأله رسیدگی کرده و در صورتی که حق را به ذی نفع داد نظر خود را به سازمان صدا و سیما ابلاغ کند و سازمان صدا و سیما موظف است پاسخ ذی نفع را مشروط به آن که متضمن توهین و افتراء به کسی نباشد حداقل دو برابر مدت مطلب اصلی که از پنج دقیقه کمتر نباشد تا حداکثر بیست و چهار ساعت پس از دریافت پاسخ در همان برنامه و ساعت و در همان شبکه به طور رایگان پخش نماید.

براساس قانون الحاق یک ماده و دو تبصره به قانون اساسنامه سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مصوب 1362 چنانچه در برنامه های پخش شده سازمان (اعم از خبری، گزارشی، تولیدی در قالب های مختلف بیانی ـ تصویری و نمایشی) از شبکه های محلی، سراسری و بین المللی و یا در اطلاعیه های صادره از سوی آن سازمان مطالبی مشتمل بر توهین، افتراء یا خلاف واقع نسبت به هر شخص (اعم از حقیقی یا حقوقی) باشد و یا به هر نحوی اظهارات اشخاص تحریف شود، سازمان موظف است پاسخ شاکی را به صورت عادلانه حداقل دو برابر زمان اصل مطلب که از پنج دقیقه کمتر نباشد در همان برنامه و ساعت و در همان شبکه به طور رایگان پخش نماید.

ضروری است یادآوری شود صدا و سیما طبق قانون موظف به پخش این جوابیه است و هرگونه امتناع از پخش جوابیه دولت به اتهامات مطرح شده غیرقانونی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 52155

به "اطلاعیه دولت درباره امتناع صداوسیما از انتشار جوابیه پیرامون برنامه ای با موضوع دختر آبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه دولت درباره امتناع صداوسیما از انتشار جوابیه پیرامون برنامه ای با موضوع دختر آبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید