استقبال پاکستان از مشارکت ایران در پروژه سی پک

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس مجلس ایالت پنجاب پاکستان در ملاقات سفیر ایران از مشارکت جمهوری اسلامی ایران در پروژه سی پک بین چین و پاکستان استقبال کرد.

استقبال پاکستان از مشارکت ایران در پروژه سی پک

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، سید محمدعلی حسینی سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان که به لاهور مرکز ایالت پنجاب پاکستان سفر نموده، با پرویز الهی رئیس مجلس این ایالت ملاقات و ابعاد مختلف مناسبات دوجانبه و راه های گسترش همکاری ها را مورد بحث و آنالیز قرار داد.

سفیر ایران در این ملاقات بر اهمیت خط لوله گاز (خط لوله صلح) و تاثیر آن بر توسعه پاکستان اشاره و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای افزایش صادرات برق به پاکستان اعلام نمود.

حسینی همچنین آمادگی ایران را برای مشارکت در کریدور مالی چین - پاکستان اعلام و از این طرح استقبال کرد.

این دیپلمات ارشد کشورمان خواهان توسعه ارتباطات مردم با مردم و افزایش پروازها بین دو کشور شد و بر توسعه همکاری های مجلسی بین دو کشور تأکید کرد.

پرویز الهی رئیس مجلس ایالت پنجاب نیز در این ملاقات ضمن تاکید بر توسعه مناسبات دوجانبه، از مشارکت ایران در پروژه سی پک (کریدور مالی بین چین و پاکستان) استقبال کرد.

وی همچنین آمادگی کشورش را برای توسعه همکاری ها با ایران در بخش معدن اعلام نمود و گفت که این کشور آماده است از تجربیات ایران برای توسعه بخش مسکن پاکستان استفاده کند.

رئیس مجلس ایالت پنجاب همچنین بر گسترش همکاری های سه جانبه ایران، چین و پاکستان تأکید کرد.

لازم به ذکر است سفیر ایران در سفر به لاهور همچنین با عثمان بزدار سروزیر ایالت پنجاب نیز ملاقات و مصاحبه نموده بود. (اینجا بخوانید)

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 72457

به "استقبال پاکستان از مشارکت ایران در پروژه سی پک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال پاکستان از مشارکت ایران در پروژه سی پک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید