استراتژی بازاریابی پیروز در پیست اسکی نور کوای کانادا

به گزارش مجله سرگرمی، با هدف صرفه‌جویی در وقت و پول، پیست اسکی کوه نورکوای بانف از شعار "تفریح ایده‌آل اسکی ساعتی" استفاده می‌کند. در سال 1995، این مجموعه تفریحی ایده‌آل اسکی ساعتی را معرفی کرد و در نهایت به عنوان یک راهبرد موفق در طولانی‌مدت شناخته شد. در این سال، با عرضه یک بلیط دو ساعته با نام "بلیط ساعت کاری منعطف" در روزهای هفته، تصمیم گرفت تا جایگاه خود را در بازار محلی بررسی کند. واکنش‌ها نسبت به این بلیط بسیار مثبت بودند. اسکی‌بازانی که تاکنون به نورکوای سفر نکرده بودند، به دنبال چند ساعت اسکی و بازگشت به کار خود بودند.

استراتژی بازاریابی پیروز در پیست اسکی نور کوای کانادا

از سفر با تور کانادا ارزان قیمت لذت ببرید.

با هدف گسترش بازار، اقامتگاه تفریحی اسکی ساعتی تصمیم گرفت پس از دو فصل فعالیت، بلیط‌های دو، سه، چهار و پنج ساعته را برای هفت روز در هفته عرضه کند. رابرت کوته، مدیر بازاریابی اقامتگاه، توضیح می‌دهد: ما متوجه شدیم که این ایده نه تنها سودآوری شرکت را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد، بلکه تجارت موجود را نیز تحت تأثیر قرار نمی‌دهد... مشتریان بلیط دو ساعته را خریداری می‌کنند زیرا تنها قصد دارند برای دو ساعت اسکی کنند. آنها معمولاً بلیط روزانه یا فصلی را خریداری نمی‌کنند، زیرا به اندازه‌ای اسکی نمی‌کنند که ارزش آن را داشته باشد.

با توجه به اظهارات کوته، اقامتگاه تفریحی اسکی ساعتی تمامی مشکلات و موانع اسکی را که معمولاً باعث می‌شود افراد اسکی نکنند، برطرف می‌کند. او اضافه می‌کند: ما می‌دانستیم که همه از اقامتگاه لذت می‌برند، اما درک این مسئله از دید مشتریان قابل دسترسی نبود. اگر شخصی قصد داشت در صبح‌ها اسکی کند، باید بلیط تله‌کابین روزانه را خریداری کند و اگر بلیط نیمروزی بخواهد، باید تا روز دوشنبه صبر کند. این به این معناست که اقامتگاه زمان‌بندی خود را به مشتریان تحمیل می‌کرد. کوته توضیح می‌دهد: در حال حاضر، مشتریان را قادر به کنترل زمان خودشان کرده‌ایم.

با توجه به عدم وجود رقبای قابل توجه در نزدیکی اقامتگاه تفریحی بانف یا کالگری، اقامتگاه‌های تفریحی دیگر مناسبی برای اسکی ساعتی نبودند و به همین دلیل، اقامتگاه تفریحی اسکی ساعتی بلیط‌های ساعتی را پیشنهاد نکرد. برای موفقیت اقامتگاه اسکی ساعتی، نزدیکی به محل اقامت مشتریان ضروری است. نزدیکی به شهر بانف باعث می‌شود که بازدیدکنندگان در روز ورود یا خروج از شهر چند ساعتی را به اسکی بپردازند و یا پس از خرید یا گذراندن ظهری در چشمه‌های آب گرم، نیمی از روز را به اسکی اختصاص دهند. افراد بومی نیز تنها برای مدت کوتاهی به این اقامتگاه تفریحی مراجعه می‌کنند. کوته اظهار می‌کند: تله‌کابین در این اقامتگاه به گونه‌ای نصب شده است که در مدت زمان 2 ساعت، اسکی کافی را تجربه کنید. این امکان در اقامتگاه‌های تفریحی دیگر به دلیل فواصل بزرگشان وجود ندارد.

از دیدگاه کوته، مزیت اساسی اسکی ساعتی در این است که اسکی‌بازان می‌توانند احساس کنند که ارزش پولشان حفظ شده است. وی توضیح می‌دهد: تفکری وجود دارد که ورزش اسکی، ورزشی گران قیمت است. من فکر نمی‌کنم هزینه‌ای که پرداخت می‌شود، واقعی باشد؛ بلکه این هزینه نسبت به ارزش کلی است. معمولاً اگر تا ساعت 9 صبح به نخستین تله‌کابین نرسیده باشید، نمی‌توانید به طور کامل از ارزش بلیط تله‌کابین خود بهره‌برداری کنید و بخشی از آن بی‌استفاده باقی می‌ماند و احساس می‌کنید که مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اید. شعار ما صرفه‌جویی در زمان و پول است. کوته افزود: بزرگترین هدف ما صرفه‌جویی در زمان است. در جامعه امروزی با وجود تقاضاهای بسیار برای زمان، زمان به عنوان یک محصول بسیار ارزشمند محسوب می‌شود. مردم به اسکی کردن علاقه دارند، اما معمولاً قصد ندارند زمان زیادی را به این ورزش اختصاص دهند. متأسفانه خرید بلیط‌های یک روزه و نیمروزه تله‌کابین، زمان کافی را برای افراد فراهم نمی‌کند و بطور ناگهانی با تقاضای بیشتر از سوی مردم مواجه می‌شویم. بلیط‌های ساعتی باعث کاهش صف‌های مردم می‌شود، زیرا تعداد اسکی‌بازان در طول روز بیشتر است و این مسئله برای مشتری استرس کمتری ایجاد می‌کند. از آنجا که اسکی ساعتی نسبتاً گرانتر از اسکی روزانه است، بازدهی آن نیز بیشتر خواهد بود.

در سال‌های 2002 و 2003، نورکوای به پاسخ تقاضای مشتریان برای انعطاف بیشتر، تصمیم به عرضه بلیط‌های ساعتی و نیمروزه کرد. زمستان سال 2001-2002 به عنوان اولین زمستانی بود که میزان کل فروش بلیط‌های ساعتی مازاد میزان فروش بلیط‌های یک روزه شد. بلیط 3 ساعته، که محبوب‌ترین بلیط بود، پس از بلیط‌های 2 و 4 ساعته عرضه شد، اما فروش بلیط‌های یک روزه ثابت ماند. بنابراین بلیط‌های ساعتی تأثیر منفی بر فروش بلیط‌های یک روزه نداشتند. ایده اسکی ساعتی به حدی محبوب شده است که کوته از این ایده در بسیاری از تبلیغات اقامتگاه استفاده می‌کند. وی اظهار می‌کند: پس از 6 سال از معرفی این ایده، مردم آن را درک کرده‌اند و این ایده به خوبی به ما اختصاص داده شده است.

انتشار: 18 تیر 1402 بروزرسانی: 18 تیر 1402 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 40438

به "استراتژی بازاریابی پیروز در پیست اسکی نور کوای کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استراتژی بازاریابی پیروز در پیست اسکی نور کوای کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید