از دست دادن حس بویایی و اشتها می تواند به خاطر ابتلا کرونا باشد

به گزارش مجله سرگرمی، انجمن تخصصی گوش، حلق و بینی انگلیس، از دست دادن اشتها و حس بویایی را از علائم جدید ابتلا به ویروس کرونا شناسایی و اعلام کردند.

از دست دادن حس بویایی و اشتها می تواند به خاطر ابتلا کرونا باشد

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری مجله سرگرمی، در بیانیه ای که از سوی انجمن تخصصی گوش، حلق و بینی انگلیس منتشرشده آمده است: شواهد ابتلا به کرونا در دیگر کشورها نشان می دهد که این ویروس به وسیله چشم، بینی و حلق وارد بدن انسان می گردد. ما همچنین علائم جدیدی را شناسایی نموده ایم اگر کسی علائم معمول (تب بالا و سرفه مداوم) را از خود بروز نداده اما اشتها و حس بویایی را از دست دهد باید خود را قرنطینه کند تا مانع شیوع کرونا گردد.

بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت انگلیس، افرادی که فقط دچار تب بالا و یا سرفه مداوم هستند باید خود را قرنطینه نمایند. بااین حال دو تن از پزشکان انجمن تخصصی گوش، حلق و بینی انگلیس پس از بروز علائم فوق به کرونا مبتلا شده و از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده می نمایند.

پروفسور نیرمال کومار، فوق تخصص گوش، حلق و بینی در انگلیس می گوید؛ بینی اصلی ترین محل ورود ویروس کرونا به داخل بدن است. وی اضافه کرد: در بسیاری از بیماران جوان، علائم مشخصی مانند تب بالا و سرفه از خود بروز نداده اما اشتها و حس بویایی خود را از دست می دهند. این مسئله نشان می دهد که ویروس به وسیله بینی وارد بدن آن ها شده است.

او بر همین اساس از دولت انگلیس خواست تا لباس های محافظه یکسره را در اختیار پزشکان و پرستارانی قرار دهد که در مراحل اولیه آزمایش کرونا با بیماران در تماس هستند.

این درحالی که انگلیس در آستانه بحرانی شدن آمار ابتلا به کرونا با کمبود ظرفیت بیمارستان ها و تجهیزات پزشکی روبرو است. یک متخصص بخش اورژانس بیمارستان به اسکای نیوز گفت؛ اگر کرونا در انگلیس به شرایط بحرانی برسد ممکن است اوضاع این کشور وخیم تر از ایتالیا گردد. وی اضافه کرد: ایتالیا به لحاظ منابع و ظرفیت بیمارستانی از انگلیس به مراتب پیشرفته تر است اما می توان روزهایی را پیش بینی کرد که ظرفیت بیمارستان ها در انگلیس تکمیل و بیماران به داخل راهروها سرازیر شوند.

آمار ابتلا به کرونا در انگلیس روزبه روز در حال افزایش است. بر اساس آخرین آمار منتشرشده تا به امروز 5 هزار و 18 نفر به این ویروس مبتلا و 233 نفر جان خود را ازدست داده اند.

انتهای پیغام/4145

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 78745

به "از دست دادن حس بویایی و اشتها می تواند به خاطر ابتلا کرونا باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از دست دادن حس بویایی و اشتها می تواند به خاطر ابتلا کرونا باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید