ارزش مالی اپلیکیشن ها، 3، 6 تریلیون دلار در روزگار کرونا

به گزارش مجله سرگرمی، این گزارش همچنین نشان می دهد که در سال گذشته بیش از نیمی از جمعیت کره زمین حداقل از یک پلتفرم شبکه اجتماعی استفاده نموده اند و بیشتر کاربران هم بیش از 10 اپ در گوشی هوشمند خود نصب نموده و از آن ها استفاده می نمایند.

ارزش مالی اپلیکیشن ها، 3، 6 تریلیون دلار در روزگار کرونا

میترا جلیلی| با شیوع کرونا، تنها در سال گذشته 319 میلیون نفر بر تعداد کاربران اینترنت جهان افزوده شد تا مردم جهان بتوانند با حفظ فاصله اجتماعی و رعایت قوانین مربوط به قرنطینه، از راه دور در جلسات کاری، کلاس های درس و... حاضر شوند.

گزارش های ابتدای سال 2021 نشان می دهد که حدود 60 درصد از جمعیت 7.83 میلیارد نفری جهان یعنی 4.66 میلیارد نفر، کاربر فعال اینترنت هستند و در طول مدت آنلاین بودن خود، مدت زمان زیادی را صرف حضور در اپلیکیشن های موبایلی می نمایند.

انتظار می رود ارزش مالی بازار اپلیکیشن ها تا انتها سال 2021 به 6.3 تریلیون دلار برسد درحالی که این رقم در سال 2016 حدود 1.3 تریلیون دلار بوده است. اما کاربران چقدر به اپلیکیشن ها وابسته اند؟ اپلیکیشن های برتر سال 2021 کدام ها هستند و کدام کشور در زمینه طراحی اپلیکیشن گوی سبقت را از بقیه ربوده است؟

میزان پراکندگی کاربران اینترنت در مناطق مختلف جهان متفاوت است و گزارش ها و آمار دیجیتال ترندز نشان می دهد در ابتدای سال 2021 آسیا عظیم ترین درصد کاربران اینترنت را از لحاظ منطقه ای جهان در دل خود جای داده و 51.8 درصد کاربران اینترنت، در این قاره حضور دارند.

البته وقتی نگاهی به چین بیندازیم که حدود یک میلیارد کاربر اینترنت دارد می بینیم که این پیشتازی چندان هم عجیب نیست. طبق این گزارش 14.8 درصد از کاربران اینترنت در اروپا حضور دارند و این رقم برای آفریقا حدود 12.8 درصد است.

همچنین در بخشی از این گزارش به سایر مناطق جهان اشاره و یادآوری شده است که 9.5 درصد از کاربران اینترنت از منطقه امریکای لاتین و کارائیب هستند و 6.8 درصد آن ها نیز در امریکای شمالی زندگی می نمایند. همچنین 3.7 درصد از کاربران اینترنت در خاورمیانه و 6 دهم درصد آن ها نیز در اقیانوسیه و استرالیا سکونت دارند.

در یک سال گذشته متوسط مدت زمان استفاده کاربران از تلفن های هوشمند در جهان افزایشی حداقل 20 درصدی داشته چراکه در نتیجه پاندمی کرونا، دیدار ها و دیدوبازدید های حضوری بسیار کمرنگ شدند.

درواقع می توان گفت که میزان وابستگی کاربران به تلفن های هوشمند بسیار زیاد شده به گونه ای که کاربران به طور متوسط هر 12 دقیقه یک بار گوشی خود را چک می نمایند و حتی این رقم برای 10 درصد آن ها به 4 دقیقه می رسد. جالب اینجاست که در گزارش دیجیتال ترندز آمده است کاربران سراسر جهان به طور متوسط 88 درصد از مدت زمان استفاده از تلفن هوشمند خود را در اپلیکیشن های موبایلی و شبکه های اجتماعی سپری می نمایند که با وجود بیش از 3.8 میلیارد کاربر تلفن هوشمند در جهان، تعجبی ندارد که صنعت اپلیکیشن های موبایلی رشد انفجاری داشته باشند.

ضریب نفوذ تلفن های هوشمند و اپلیکیشن ها همچنان روبه رشد است و به نظر نمی رسد در آینده هم شاهد کاهش رشد آن باشیم چراکه هر روز با توجه به احتیاج های کاربران، اپلیکیشن های جدیدی راهی فروشگاه های اپ می شوند و کاربران را جذب خود می نمایند.

این گزارش همچنین نشان می دهد که در سال گذشته بیش از نیمی از جمعیت کره زمین حداقل از یک پلتفرم شبکه اجتماعی استفاده نموده اند و بیشتر کاربران هم بیش از 10 اپ در گوشی هوشمند خود نصب نموده و از آن ها استفاده می نمایند.

همچنین 49 درصد کاربران جهان بعضی اپلیکیشن موبایلی مورد استفاده خود را روزانه 11 بار چک می نمایند که این اصلاً عجیب نیست چراکه در دوران دورکاری، آموزش آنلاین و... هر کاربر مجبور است برای آنالیز شرایط شغلی یا آموزش و... خود بار ها به اپ مربوطه سر بزند و هربار آن را باز کند.

محققان مؤسسه App Annie نیز که هر سال درباره شرایط اپلیکیشن ها در جهان گزارشی ارائه می دهند در تحقیقات خود خاطرنشان نموده اند که درحال حاضر اپ استور (فروشگاه ویژه اپلیکیشن های IOS) حدود 1.96 میلیون اپ را در خود برای دانلود جای داده در حالی که این رقم برای گوگل پلی به 2.87 میلیون اپلیکیشن می رسد.

همچنین طبق این گزارش، در سال 2021 اپلیکیشن های موبایلی رشد سالانه 7 درصدی میزان دانلود را تجربه می نمایند و البته میزان هزینه کاربران برای خرید اپلیکیشن ها نیز رشد 20 درصدی خواهد داشت.

طبق این گزارش، کاربران در کشور هایی همچون چین، امریکا، ژاپن، کره جنوبی و بریتانیا در زمینه خرید اپلیکیشن پیشتاز هستند و انتظار می رود اپلیکیشن های موبایلی تا سال 2023 حدود 935 میلیارد دلار درآمدزایی برای توسعه دهندگان اپ به همراه داشته باشند درحالی که این درآمدزایی در سال 2020 تنها حدود 581.9 میلیارد دلار بوده است.

این ارقام درشرایطی محقق شده است که بیشتر کاربران جهان ترجیح می دهند از اپلیکیشن های رایگان استفاده نمایند یا به دلیل شرایط و مسائل گوناگون نمی توانند چنین اپ هایی را خریداری نمایند یا خرید های درون برنامه ای انجام دهند.

اما این اپلیکیشن های محبوب بیشتر در کدام کشور ها طراحی می شوند؟ مؤسسه Carphone Warehouse در تازه ترین تحقیق خود یادآور شده است امریکا پیشتاز طراحی اپلیکیشن ها در جهان است. این کشور مالکیت 6 درصد بازار اپلیکیشن های جهان را دارد و فقط درسال گذشته 174 هزار و 630 اپلیکیشن در این کشور فراوری شده است.

کاربران امریکایی هم مبلغی حدود 32.63 میلیارد دلار برای خرید اپلیکیشن ها هزینه نموده اند که بالاترین رقم در جهان به شمار می رود. به نظر می رسد با این که محبوب ترین اپلیکیشن های جهان در گروه غذا و نوشیدنی ها ازجمله Uber Eats و همچنین موزیک قرار دارند، اما امریکایی ها به صنعت گیم بیش از هر چیز دیگری علاقه مندند.

در امریکا 14 درصد اپلیکیشن هایی که توسط کاربران نصب شده، مربوط به انواع گیم هستند، اما این کشور در این زمینه پیشتاز نیست و وقتی نوبت به صنعت گیم می رسد می بینیم که در ژاپن و کره جنوبی به ترتیب 27 درصد و 25 درصد از اپلیکیشن هایی که توسط کاربران نصب می گردد از گروه گیم و سرگرمی هستند. همچنین در این گزارش آمده است که امریکایی ها به طور متوسط روزانه 3 ساعت از تلفن هوشمند خود استفاده می نمایند.

هند دومین کشوردر زمینه فراوری اپ در جهان است، 5 درصد اپلیکیشن های جهان در این کشور فراوری می گردد و کاربران نیم میلیارد دلار برای داشتن اپلیکیشن ها هزینه می نمایند که 12 درصد از این اپ ها گیم هستند. در این کشور بیشتر کاربران ترجیح می دهند از اپلیکیشن های رایگان استفاده نمایند، شاید دلیل آن هم فاصله طبقاتی بالا و فقیر بودن بخش عمده مردم و ناتوانی در پرداخت های درون برنامه ای و خرید اپ های پولی باشد.

همچنین باید گفت که مردم هندوستان روزانه 4.8 ساعت از گوشی هوشمند خود استفاده می نمایند. لازم به ذکر است که 2 درصد از اپلیکیشن های جهان در برزیل فراوری می گردد و مردم این کشور نیز که روزانه 4.8 ساعت در گوشی خود سپری می نمایند، 0.92 میلیارد دلار برای دانلود اپلیکیشن ها هزینه می نمایند که البته 9 درصد این اپلیکیشن ها در گروه گیم قرار می گیرند.

گزارش دیجیتال ترندز نگاهی هم به برترین اپلیکیشن ها در سال 2021 داشته و عنوان نموده است که یوتیوب محبوب ترین اپلیکیشن سال 2021 در جهان است و دربین 10 دانلود برتر در 144 کشور جهان قرار گرفته است. این اپ 5 میلیارد بار دانلود شده و از نگاه کاربران، رتبه 4.4. از 5 را به خود اختصاص داده است.

واتس اپ مسنجر هم در ردیف دوم این لیست جای گرفته و از نگاه کاربران امتیاز 4.5 از 5 را دریافت نموده است. در صندلی سوم نیز فیس بوک با امتیاز 3.3 از 5 قرار گرفته است.

از دیگر اپلیکیشن های موجود در میان لیست 10 اپ برتر جهان می توان به تیک تاک با یک میلیارد بار دانلود و امتیاز 4.6 از 5 اشاره نمود. زوم، اینستاگرام و اسنپ چت نیز از دیگر اپ های برتر جهان در سال 2021 به شمار می فرایند.

منبع: روزنامه ایران

بارازعلی: بارازعلی | مجله گردشگری و مسافرتی جاذبه های ایران

باتسک: باتسک | مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

صبح مهریز: صبح مهریز | مجله فروش و راهکارهای بازاریابی مدرن و دیجیتالی

منبع: فرادید
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 137090

به "ارزش مالی اپلیکیشن ها، 3، 6 تریلیون دلار در روزگار کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزش مالی اپلیکیشن ها، 3، 6 تریلیون دلار در روزگار کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید