ارتباط موشک عماد و برجام؟

به گزارش مجله سرگرمی، سازمان ملل با قطعنامه پیشنهادی حقوق بشری کانادا علیه ایران موافقت کرد.

ارتباط موشک عماد و برجام؟

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران،سازمان ملل با قطعنامه پیشنهادی حقوق بشری کانادا علیه ایران موافقت کرد.

براساس این گزارش، این اولین باری است که پس از توافق هسته ای قطعنامه حقوق بشری علیه ایران در سازمان ملل تصویب میشود.

همچنین در هفته گذشته 36 تن از کنندگان مجلس سنای آمریکا در واکنش به آزمایش موشک عماد، طی نامه ای از رئیس جمهوری این کشور خواستند که تحریم های ایران را لغو نکند.

در همین رابطه منصور حقیقت پور نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی میزان، با اشاره به تصویب قطعنامه ضد ایرانی کانادا در سازمان ملل گفت: تصویب این قطعنامه های ضد ایرانی می تواند مانع اجرای روند برجام شود.

وی با بیان اینکه ایران جزو معدود کشورهایی است که همکاری حداکثری را با سازمان ملل داشته عنوان نمود: این قطعنامه های ضدایرانی فاقد هرگونه ارزش و وجاهت است و همانگونه که برای همگان به اثبات رسیده، آمریکا و دست پرورده های آن همچون کانادا متهمان اصلی نقض حقوق بشر در جهان هستند.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: هفته گذشته و پس از بسته شدن پرونده پی ام دی ایران، تعیین گشت که این مجامع جهانی 12 سال مداوم به بهانه های دروغ و واهی، علیه ما حکم می بریدند درحالیکه ایران اسلامی هیچگاه به دنبال ساخت و حتی مطالعه ایجاد سلاح هسته ای قدمی هم برنداشته بود.

حقیقت پور همچنین با اشاره به اعتراض کنندگان مجلس سنای آمریکا به آزمایش موشک عماد در هفته گذشته تاکید کرد: آزمایش های موشکی ایران هیچ ارتباطی با برجام نداشته و ایران در آزمایش های موشکی خود آزاد است.

همچنین ابراهیم آقامحمدی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در گفت وگو با میزان، با اشاره به تصویب قطعنامه ضدایرانی سازمان ملل که دیروز توسط کانادا مطرح شده بود گفت: دولت باید با هوشیاری کامل اقدامات ضد ایرانی آمریکایی ها و دست پرورده های آنان را که در راستا اجرای برجام سنگ اندازی می کنند، رصد کرده و در مقابل آنها عکس العمل قاطع نشان دهد تا این قبیل امور تبدیل به رویه نشود.

وی همچنین در خصوص تصمیم اعضای مجلس سنای آمریکا در خصوص تصویب قطعنامه ضدایرانی بدلیل آزمایش موشک عماد عنوان نمود: در سند برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام، هیچگونه صحبتی از بحث موشکی به میان نیامده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه موشک عماد اصلا برای حمل کلاهک هسته ای طراحی نشده و این تنها توهم و بهانه جویی آمریکایی هاست تاکید کرد: تمام شانتاژهای تبلیغاتی آمریکایی ها بدلیل سنگ اندازی در راستا درست اجرای برجام است.

منبع:میزان

انتهای پبام،

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: تسنیم
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 46434

به "ارتباط موشک عماد و برجام؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط موشک عماد و برجام؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید