اخطار های کرونایی روی نقشه گوگل

به گزارش مجله سرگرمی، از زمان شروع شیوع ویروس و اعمال محدودیت های کرونایی، سرویس های حمل و نقل عمومی کاهش پیدا نموده و توصیه شده فقط کارکنان مشاغل ضروری با وسائط حمل و نقل عمومی سفر نمایند آن هم در صورتی که گزینه دیگری نداشته باشند.

اخطار های کرونایی روی نقشه گوگل

هدف گوگل این است که تا حد امکان مانع شلوغی بیش از حد مسافران در قطار ها و اتوبوس ها گردد

سرویس نقشه گوگل در ابتکاری تازه جهت حفظ سلامت در حمل و نقل عمومی، اقدام به نمایش اخطار های کرونایی می نماید.

با این ویژگی جدید، هنگامی که کاربر آدرس یا راستا رسیدن به مقصد را جستجو می نماید، در قسمت وسائط نقلیه عمومی اخطار های مربوط به ویروس کرونا به نمایش در می آید. هدف گوگل این است که تا حد امکان مانع شلوغی بیش از حد مسافران در قطار و اتوبوس گردد.

همچنین در صورت وجود محدودیت های کرونایی در طول راستا سفر یا در مقصد، این سرویس اخطار می دهد. مثلا اگر یک سرویس رفت و آمد قطار یا اتوبوس به خاطر ویروس تعطیل شده باشد، نقشه گوگل آن را اعلام می نماید.

گوگل میخواهد این سرویس جدید را ابتدا در انگلستان و سپس آرژانتین، استرالیا، بلژیک، برزیل، کلمبیا، فرانسه، هند، مکزیک، هلند، اسپانیا، تایلند و آمریکا فعال کند.

از زمان شروع شیوع ویروس و اعمال محدودیت های کرونایی، سرویس های حمل و نقل عمومی کاهش پیدا نموده و توصیه شده فقط کارکنان مشاغل ضروری با وسائط حمل و نقل عمومی سفر نمایند آن هم در صورتی که گزینه دیگری نداشته باشند.

قرار است در انگلستان استفاده از ماسک صورت برای مسافران وسائط نقیله عمومی از روز 15 ژوئن اجباری گردد. اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی استفاده از ماسک را اجباری ننموده اند، اما توصیه نموده اند.

این ویژگی جدید برای بخش رانندگی نقشه گوگل نیز به زودی فعال می گردد. بدین ترتیب، هنگامی که از روی نقشه گوگل با اتومبیل خود سفر می کنید، اطلاعات مربوط به ویروس و محدودیت های کرونایی را در طول راستا دریافت می کنید. البته این سرویس ابتدا فقط در کانادا، مکزیک و آمریکا راه اندازی می گردد.

منبع:ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 25 مرداد 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 95933

به "اخطار های کرونایی روی نقشه گوگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخطار های کرونایی روی نقشه گوگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید