احتمال وجود دریای زیرزمینی در پلوتو

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، هنوز تعیین نیست سرمای شدید باعث یخ زدن این دریا شده یا وجود لایه ای گاز در زیر زمین به عنوان عایق عمل نموده و باعث گرم ماندن فضای زیر پلوتو و مایع بودن دریای مذکور شده است.

احتمال وجود دریای زیرزمینی در پلوتو

حرکت فضاپیمای رباتیک افق های جدید ناسا به سمت پلوتو در جولای سال 2015 بسیاری از ایده های اولیه و قدیمی را در خصوص این سیاره دوردست منظومه شمسی به طور کامل تغییر داد.

یکی از جالب ترین اکتشافات این فضاپیما شناسایی حوضچه ای استوایی و سفیدرنگ در ابعاد ایالت تگزاس در سطح پلوتو به نام Sputnik Planitia بود. وجود این حوضچه موجب حدس در خصوص وجود دریایی اسرارآمیز در زیر سطح پلوتو شد.

در عین حال بعضی دانشمندان حدس ها در این مورد را رد نموده و می گویند با توجه به فاصله بسیار زیاد پلوتو از خورشید، این سیاره فاقد یک هسته گرم و سوزان بوده و گرمای کافی برای وجود مایعات در آن وجود ندارد. این افراد می گویند دریای یادشده در صورت وجود هم میلیاردها سال قبل یخ زده است.

محققان ژاپنی فعلاً در حال آنالیز دقیق ماهیت گاز موجود در این سیاره هستند تا تعیین گردد آیا این گاز می تواند موجب تبدیل یخ ها به آب گردد یا خیر.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 24661

به "احتمال وجود دریای زیرزمینی در پلوتو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال وجود دریای زیرزمینی در پلوتو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید