ائتلاف سعودی مسئول شهید و زخمی شدن بیش از 43 هزار یمنی است

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، وزارت حقوق بشر دولت نجات ملی یمن در صنعا به تشریح خسارت های وارده به یمن در نتیجه حملات ائتلاف متجاوز سعودی طی 1700 روز پرداخت.

ائتلاف سعودی مسئول شهید و زخمی شدن بیش از 43 هزار یمنی است

وزارت حقوق بشر دولت نجات ملی صنعا بیان نمود: طی 1700 روز جنگ علیه یمن 43345 غیرنظامی شهید و زخمی شده اند و تعداد قربانیان در نتیجه عملیات نظامی غیرمستقیم به 476197 نفر رسیده است.

در ادامه این گزارش آمده است: 80 هزار کودک در نتیجه پنج سال بمباران مستقیم منازل دچار اختلالات روانی و عصبی مختلف شده اند. 9835 غیرنظامی به دلیل هدف گرفته شدن مستقیم دچار معلولیت های دائمی شده اند که در بین آنها 800 کودک وجود دارد.

وزارت حقوق بشر صنعا اعلام نمود که با ادامه حملات به یمن و محاصره این کشور میزان فقر به 85 درصد و میزان بیکاری به 65 درصد رسیده است.

وزارت حقوق بشر یمن اعلام نمود: 24 میلیون و 100 هزار نفر احتیاج فوری به یاری های ضروری مانند غذا، آب، بهداشت و آموزش دارند. هشت هزار خانواده در الدریهمیِ محاصره شده در استان الحدیده احتیاج فوری به مواد غذایی و دارویی دارند.

درباره بسته بودن فرودگاه بین المللی صنعا هم گزارش داد که 340 هزار شخص که احتیاج به سفر به خارج از کشور برای درمان دارند که به دلیل بسته بودن فرودگاه صنعا این امکان برایشان فراهم نیست. بیش از 70 هزار نفر در خارج سرگردان هستند و در نتیجه بسته بودن فرودگاه امکان بازگشت ندارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 بهمن 1398 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 64439

به "ائتلاف سعودی مسئول شهید و زخمی شدن بیش از 43 هزار یمنی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف سعودی مسئول شهید و زخمی شدن بیش از 43 هزار یمنی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید