ائتلاف تک نفره ترامپ در خلیج فارس!

به گزارش مجله سرگرمی، پایگاه خبری پولیتیکو در گزارشی، در مورد ممانعت سایر کشورها در پیوستن به ائتلاف دریایی ضدایرانی آمریکا در خلیج فارس نوشت و آن را ائتلاف تک نفره ترامپ خواند.

ائتلاف تک نفره ترامپ در خلیج فارس!

به گزارش خبرنگاران، به نقل از پایگاه پولیتیکو، تاتکنون ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس یک عضو داشته که آن هم خود ایالات متحده بوده است. انگلیس تاکنون از خود تردد نشان داده، فرانسه تصمیم خود را نگرفته و آلمان نیز روز چهارشنبه پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس را رد نموده است. آن ها همچنان آمریکا را به خاطر خروج از توافق هسته ای سال 2015 ایران و اقدامات این روزهای جمهوری اسلامی مقصر می دانند. آن ها نگران این هستند که ملحق شدن به ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس منجر به شروع جنگ با ایران گردد. نگرانی این سه کشور پس از قرار دریافت نام محمدجواد ظریف در لیست تحریم های آمریکا، افزایش یافته است.

ناتالی توکی، مشاور ویژه فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ایمیلی گفت: هرگونه فعالیت نظامی در خلیج فارس، ممکن است احتمال درگیری با ایران را به شدت افزایش دهد. تا کنون اروپایی ها سعی داشته اند که به وسیله دیپلماسی و مذاکره با ایرانیان، از آزادی کشتی رانی اطمینان حاصل نمایند و از این پس نیز به همین جهت خود ادامه خواهند داد.

جان آلترمن، تحلیل گر وضعیت خاورمینه در واشنگتن نیز در این رابطه گفت: سایر کشورها نمی دانند که آمریکا می خواهد پای آن ها را به چیزی بکشاند. به گمان آن ها ملحق شدن به آمریکا تنها خطرات را زیاد نموده و هیچ امنیتی ایجاد نمی کند.

پنتاگون در بیانیه ای اعلام نموده است که به بیش از 60 کشور برای شرکت در ائتلاف دریایی ایالات متحده در خلیج فارس، دعوت نامه ارسال نموده است. بعضی تحلیل گران بر این باورند که بعضی قدرت های منطقه ای همانند عربستان و امارات در نهایت به این ائتلاف ملحق خواهند شد. این ائتلاف دریایی تا این لحظه آنقدر که ترامپ می خواسته به مزاجش خوش نیامده است.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 35295

به "ائتلاف تک نفره ترامپ در خلیج فارس!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف تک نفره ترامپ در خلیج فارس!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید