آیا اشرف غنی به کرونا مبتلا شده است؟

به گزارش مجله سرگرمی، تسنیم نوشت: ابتلای 40 نفر از اعضای بخش اداری ارگ ریاست جمهوری افغانستان به ویروس کرونا باعث شده تا حدس ها در رابطه با ابتلای غنی به این ویروس بالا بگیرد.

آیا اشرف غنی به کرونا مبتلا شده است؟

تا به امروز براساس اعلام منابع رسمی در کابل نتیجه آزمایش کرونای حداقل 40 نفر از کارمندان ارگ ریاست جمهوری افغانستان در کابل مثبت بوده است.

این امر اشرف غنی را مجبور کرده است که خود را قرنطینه کند و از طریق کنفرانس ویدئویی در جلسات شرکت کند.

تا به امروز شواهدی مبنی بر اینکه اشرف غنی نیز به بیماری کرونا مبتلا شده، وجود ندارد و معین نیست که از او تست کرونا گرفته شده است یا خیر!

با این حال نیویورک تایمز به نقل از یکی از مقامات ارگ ریاست جمهوری افغانستان نوشت؛ بیشتر افرادی که تست آنها مثبت اعلام شده در بخش اداری دفتر رئیس جمهور، شورای امنیت ملی و دفتر اشرف غنی کار می کنند.

یک مقام ارشد دیگر در کابل نیز در گفت وگو با این روزنامه گفت افراد مبتلا به قرنطینه فرستاده شده اند.

از سوی دیگر رویترز گزارش داد که به نظر می رسد به احتمال زیاد یک سند منبع آلودگی در ارگ باشد، اما نمی توان آن را کاملا تأیید کرد.

رویترز در ادامه نوشته است: غنی نیز علاقه فراوانی به خواندن دارد و بیشتر وقت خود را به خواندن اسناد و مدارک حکومتی می گذراند و اغلب مقالات استراتژی تهیه شده توسط مقامات خود را بازنویسی می کند!

غنی 70 ساله که ده ها سال قبل بخش زیادی از معده خود را به دلیل ابتلا به سرطان از دست داده در هفته های اخیر خود را در قرنطینه نگه داشته و بیشتر کارهای خود را از طریق کنفرانس ویدئویی انجام داده است.

در افغانستان کمتر از هزار مورد ویروس کرونا گزارش شده است، اما به گفته مقامات این تعداد قطعاً بیشتر است زیرا آزمایشات بسیار محدود بوده است.

افغانستان تا به امروز تنها حدود 7 هزار آزمایش انجام داده است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 خرداد 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 85630

به "آیا اشرف غنی به کرونا مبتلا شده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا اشرف غنی به کرونا مبتلا شده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید