شروع رزمایش ضد زیردریایی هند و آمریکا در اقیانوس هند

به گزارش مجله سرگرمی، دهلی نو-خبرنگاران- هند و آمریکا رزمایش مشترک ضد زیردریایی خود را با استفاده از هواپیماهای نظارت دریایی موسوم به پی 8 در اقیانوس هند شروع کردند.

شروع رزمایش ضد زیردریایی هند و آمریکا در اقیانوس هند

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگاران به نقل از تارنمای دیفنس نیوز،این رزمایش پس از امضای توافق امنیتی ارتباطات و سازگاری موسوم به کام کاسا در سال گذشته،بین دو کشور برگزار می گردد.

براساس این توافقنامه، هند می تواند به سیستم ادغام مشترک اطلاعات منطقه ای یا سنتریکس دسترسی داشته باشد. این سیستم شبکه امن ارتباطی مورد استفاده آمریکا است.

کشتی های نیروی دریایی هند که دارای سیستم های سنتریکس هستند از این پس می توانند به صورت امن با نیروی دریایی آمریکا ارتباط برقرار نمایند.این اقدام باعث می گردد هند با استفاده از اطلاعات کشتی ها و تجهیزات آمریکا در منطقه نظارت بهتری از محیط اطراف خود به دست آورد.

متیو اسمیت فرمانده ناو گروه آمریکا که در این رزمایش شرکت نموده است گفت:نیروی دریایی آمریکا متعهد به همکاری با شرکای منطقه ای برای ایجاد شیوه های مشترک و قابلیت های متقابل است. هدف ما ارتقاء روشهای موجود برای آمادگی بیشتر در عملیات های واقعی آینده است.

وی اضافه کرد:این رزمایش بر جنگ علیه زیردریایی، اشتراک گذاری اطلاعات و ارتباط میان هواپیماهای نظارت دریایی و کشتی ها متمرکز می گردد.

در سال 2016 ، واشنگتن هند را به عنوان شرکت بزرگ دفاعی خود انتخاب کرد که هدف آن گسترش همکاری دفاعی و تکنولوژی با دهلی نو هم ردیف با نزدیک ترین حامیان آمریکا است.

هند، آمریکا و ژاپن در سال های اخیر برای کنترل نفوذ چین در منطقه اقیانوس هند همکاری های خود را در سطوح مختلف گسترش داده اند.

این همکاری ها به وسیله برگزاری رزمایش های دریایی مشترک، انتشار بیانیه های مشترک و تاکید بر آزادی کشتیرانی در آب های دریای جنوب چین نمودار شده اند.

هند نگران نفوذ گسترده چین در کشور های همسایه خود به وسیله سرمایه گذاری های عظیم است و سعی نموده با تقویت روابط خود با آمریکا و ژاپن، با این اقدامات پکن مقابله کند.

آساق**267**1600

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 19829

به "شروع رزمایش ضد زیردریایی هند و آمریکا در اقیانوس هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع رزمایش ضد زیردریایی هند و آمریکا در اقیانوس هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید