آغاز برنامه های روز ملی فرهنگ قوم بلوچ در پاکستان

به گزارش مجله سرگرمی، همزمان با فرا رسیدن 2 مارس روز ملی فرهنگ قوم بلوچ، بلوچستانی های ساکن پاکستان با پوشیدن لباس های سنتی خود به جشن و شادمانی می پردازند.

آغاز برنامه های روز ملی فرهنگ قوم بلوچ در پاکستان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از ای.آر.وای نیوز، ویژه برنامه های روز ملی فرهنگ قوم بلوچ در سراسر پاکستان شروع شد.

در این روز مردم بلوچ با پوشیدن لباس های سنتی خود به خیابان ها آمده و به جشن و شادمانی می پردازند تا فرهنگ نیاکان خود را گرامی بدارند.

همچنین خواندن اشعار به زبان بلوچی، برگزاری جشنواره های مختلف و مسابقات فرهنگی نیز از دیگر برنامه های این روز خاص است که در تمام پاکستان به خصوص ایالت بلوچستان برگزار می شود.

جشن امسال به صورت ویژه در ایالت پنجاب نیز برگزار می شود و عثمان بزدار سروزیر ایالت پنجاب از تمام مسئولین این یالت خواسته است جشن ملی فرهنگ قوم بلوچ را در سازمان های زیر مجموعه خود برگزار کنند.

وی شرح داد: پاکستان اقوام مهمی دارد که باید برای آنها روز فرهنگ خاص خودشان را برگزار کرده و نشان داد که وجودشان برای کشور اهمیت دارد.

بلوچستان منطقه بسیار وسیعی در پاکستان است و تقریبا 40 درصد تمام خاک این کشور را شامل می شود.

با این حال به دلیل کم بودن تراکم جمعیت در این منطقه بیابانی در آخرین سرشماری تعداد ساکنان بلوچستان حدود 13 میلیون نفر تخمین زده شده است.

.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 73850

به "آغاز برنامه های روز ملی فرهنگ قوم بلوچ در پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز برنامه های روز ملی فرهنگ قوم بلوچ در پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید