آسوشیتدپرس: دولت ترامپ راهبردی برای مقابله با ایران ندارد

به گزارش مجله سرگرمی، یک رسانه آمریکایی به تشریح سیاست های ایران برای به چالش کشیدن واشنگتن پرداخته و به نقل از منتقدان آمریکایی نوشته دولت ترامپ برنامه ای برای مقابله با ایران ندارد.

آسوشیتدپرس: دولت ترامپ راهبردی برای مقابله با ایران ندارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آسوشیتدپرس ضمن تشریح سیاست های نظام جمهوری اسلامی ایران برای به چالش کشیدن آمریکا در صحنه بین الملل نوشته برخی منتقدان می گویند دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هیچ راهبردی برای مقابله با ایران ندارد.

آسوشیتدپرس می نویسد ایران به جای گلاویز شدن با ارتش آمریکا به وارد کردن ضربه های کوتاه به نیروهای متخاصم با خودش در غرب روی آورده است. این رسانه نوشته نوع این ضربه ها به گونه ای طراحی شده که از آغاز جنگ جلوگیری کند. رسانه آمریکایی به توقیف یک کشتی انگلیس و سرنگونی پهپاد آمریکایی اشاره کرده است.

این رسانه می نویسد در پاسخ ترامپ به سوالی درباره تشدید تنش ها هم فوریت مقابله با اقدامات جمهوری اسلامی ایران نهفته بود و هم دشواری های بی امان آن. ترامپ در پاسخ به سوالی درباره اینکه ایران یک کشتی انگلیسی را توقیف کرده گفت: [ایران] دردسر است فقط دردسر.

از دید جمهوری اسلامی ایران، اما دردسر واقعی ترامپ است که با خارج کردن آمریکا از توافق هسته ای برجام و بازاعمال تحریم ها علیه ایران به شدت دریافت تنش ها دامن زد.

منتقدان از دولت ترامپ بابت نداشتن رویکردی واقعی در قبال ایران انتقاد می کنند. وندی شرمن، مقام سابق وزارت خارجه آمریکا در همایش سالانه آسپن گفت: سوال بنیادی من از دولت این است: راهبرد شما چیست؟ می دانم که قصدتان وارد کردن فشار حداکثری [به ایران] است، اما برای رسیدن به چه هدفی؟

او همچنین در این جلاس که جمعه در ایالت کلرادو برگزار گشت گفت معتقد است ایرانی ها در حال ارزیابی این احتمال هستند که ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود و بعد از سال 2020 کماکان در کاخ سفید باقی بماند.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران پیش از این در مصاحبه با رسانه های آمریکا گفته بود او شانس پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آینده ایران را بالای 50 درصد می داند. او گفت که ایران روی رأی نیاوردن ترامپ حساب باز نکرده، چون هیچ فردی با عقل سلیم محاسباتش را بر سر چیزی که کنترلی روی آن ندارد قرار نمی دهد.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 33220

به "آسوشیتدپرس: دولت ترامپ راهبردی برای مقابله با ایران ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسوشیتدپرس: دولت ترامپ راهبردی برای مقابله با ایران ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید