آبشناس: ایران مثل آمریکا برای تامین اقلام پزشکی نیاز به دزدی ندارد! ، چرا ترامپ سعی می کند زیر بار مهار کرونا نرود؟

به گزارش مجله سرگرمی، یک تحلیلگر مسائل بین الملل گفت: شرایط ایران در مبارزه با کرونا از آمریکایی ها بهتر است و حداقل این است که جمهوری اسلامی تجهیزات و دارو های تاریخ مصرف گذشته را به بیماران خود نمی دهد و از نظر تامین ماسک و اقلام پزشکی نیز نیازی به دزدی ندارد.

آبشناس: ایران مثل آمریکا برای تامین اقلام پزشکی نیاز به دزدی ندارد! ، چرا ترامپ سعی می کند زیر بار مهار کرونا نرود؟

عماد آبشناس تحلیلگر مسائل بین الملل در مصاحبه با خبرنگار سیاسی مجله سرگرمی درباره اظهارات رئیس جمهور آمریکا مبنی براینکه گفته بود ایران درخواستی برای کاهش تحریم ها نداده تا اجازه داده شود تجهیزات پزشکی به این کشور ارسال شود گفت: اساسا جمهوری اسلامی نیازی به تقاضا و یا التماس به آمریکا ندارد.

وی با اشاره به اقدامات و رایزنی های جمهوری اسلامی در خصوص کاهش تحریم ها با نهاد ها و سازمان های بین المللی گفت: جمهوری اسلامی براساس پروتکل های دنیای رایزنی هایی را در خصوص کاهش تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران با سازمان ملل و مجامع بین المللی انجام داده است، چون اقدام آمریکا در تحریم ایران از اساس غلط بوده است و مجامع بین المللی نباید در قبال این تصمیمات آمریکا تمکین کنند.

آبشناس با تاکید براینکه شواهد موجود حکایت از این دارد که آمریکا توان کمک به ایران را ندارد گفت: مشکل پیش آمده در این بین آن است که آمریکا اجازه تعاملات بانکی را به ما نمی دهد و امکان خرید دارو و تجهیزات پزشکی برای ما وجود ندارد، چون اساسا هر شرکت پزشکی و دارویی که بخواهد کالایی به ایران بفروشد باید پول آن را از طریق بانک های ایرانی دریافت کند و به دلیل تحریم تمام بانک های ایرانی این امکان وجود ندارد.

این تحلیلگر مسائل بین الملل ادامه داد: در سایر موارد در شرایط پیش آمده شرایط ایران در مبارزه با کرونا از آمریکایی ها بهتر است و حداقل این است که جمهوری اسلامی تجهیزات و دارو های تاریخ مصرف گذشته را به بیماران خود نمی دهد و از نظر تامین ماسک و اقلام پزشکی نیز نیازی به دزدی ندارد، اما بحث تحریم ها موجب انتشار بیشتر کرونا در کشور ما شده و براساس نظر کارشناسان پزشکی در سراسر دنیا تا زمانی که این بیماری در همه کشور ها ریشه کن نشود در دنیا از بین نخواهد رفت و ریشه کنی این بیماری نیازمند تعامل در سطح همه کشورهاست.

آبشناس در سرانجام شرح داد: امروزه متاسفانه یک سری سیاستمدار به رهبری ترامپ تلاش می کنند که با توسل به این بیماری برخی انسان ها را که بار اقتصادی در کشور ها محسوب می شوند را حذف کنند و به این ترتیب یک سوم جمعیت دنیا را نابود کنند براساس همین سناریو است که ترامپ و هم پیمانان او سعی می کنند زیر بار مهار کرونا نروند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 9 خرداد 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 82498

به "آبشناس: ایران مثل آمریکا برای تامین اقلام پزشکی نیاز به دزدی ندارد! ، چرا ترامپ سعی می کند زیر بار مهار کرونا نرود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبشناس: ایران مثل آمریکا برای تامین اقلام پزشکی نیاز به دزدی ندارد! ، چرا ترامپ سعی می کند زیر بار مهار کرونا نرود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید